????????????????????????????????????

У пору золотокосої осені, коли комори та засіки повняться багатим врожаєм, а благодатна земля відпочиває і набирається сили до наступного року, аграрії України відзначають своє професійне свято – День працівників сільського господарства.

На Уманщині цю важливу дату в календарі відзначили урочистостями під промовистою назвою «Хай працю вашу славлять щиро люди». 17 листопада 2017 року, напередодні професійного свята, з усіх сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств району зібрались працівники полів і ферм у Родниківському будинку культури, аби відзначити День працівників сільського господарства.

Свято також зібрало представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, депутатів районної ради, керівників сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств, установ та організацій, ветеранів агропромислового комплексу району, очільників територіальних громад, представників громадськості Уманщини.

Бадьорий тон святковому дійству задавав естрадно-джазовий оркестр  обласного музичного училища ім. П.Д.Демуцького, що зустрічав гостей свята біля сільського будинку культури.

Привітати аграріїв Уманського краю прийшли голова районної ради Оксана Супрунець та голова райдержадміністрації Євгеній Данченко.

Теплий, домашній і разом із тим урочистий заспів свята панував у глядацькій залі, де зі сцени про досягнутий урожай зернових і зернобобових культур, овочів і фруктів на Уманщині розповідав відеофільм «Уманщина – край урожайних полів».

Першими привітали сільгоспвиробників району самодіяльні артисти народного ансамблю пісні і танцю «Хлібодари» з Уманського національного університету садівництва.

Про вагомі здобутки працівників усіх галузей сільського господарства говорив у своєму виступі голова райдержадміністрації Євгеній Данченко, який назвав Уманщину одним із лідерів аграрного виробництва в області.

Щиру подяку та вітання на адресу сільгоспвиробників висловила голова районної ради Оксана Супрунець.

– Сільгоспвиробники, які сьогодні допомагають виживати селу, розвиваючи інфраструктуру, вкладаючи кошти в соціальну сферу населених пунктів за соціальними угодами й поза ними, наповнюючи місцеві бюджети – є нашим рятівним колом, опорою і надійним фундаментом стійкості української економіки. Адже не зважаючи на жодні умови – природні й політичні, аграрії чітко роблять свою справу, гарантуючи своєю працею продовольчу безпеку країни. Хочу підкреслити, що до складу районної ради сьомого скликання обрано 50 депутатів, із них 34 – працюють в агропромисловому секторі району. А це ознака того, що наші громадяни проголосували за конкретні справи, за тих людей, які працюють на цій землі, які забезпечують на селі робочі місця, стабільні заробітні плати, – відзначила Оксана Анатоліївна та побажала присутнім сільгоспвиробникам щедрих урожаїв і мирного неба над Україною.

Трудівників села з професійним святом також привітали начальник управління агропромислового розвитку РДА Валентина Мовчанюк, ректор Уманського національного університету садівництва Олена Непочатенко, військовий комісар Уманського ОМВК Олександр Борисюк, голова правління  КСП «Родниківка», депутат районної ради Сергій Войченко.

Кожне свято – то ще й нагородження кращих працівників галузі, а тому й сьогодні грамоти і грошові винагороди отримали агрономи і механізатори, комбайнери і водії, працівники ферм і току, робітники з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва.

Керівники району на святі також відзначили кращі агроформування у різних номінаціях.

Зокрема, у номінації «Краще господарство за результатами ведення сільськогосподарського виробництва – 2017» нагороджено: колективне сільськогосподарське підприємство «Родниківка», керівник – Сергій Войченко; ТОВ «Новий Світ Агро», директор – Віктор Шилюк; ДП «Умань Агро», директор – Володимир Куліков.

У номінації «Краще господарство за виробничими показниками та впровадження інноваційних проектів 2017» нагороджено фермерське господарство «Агрофірма «БАЗИС», голова – Володимир Осадчий.

У номінації «Краще господарство за виробничими показниками та  впровадження соціальних проектів – 2017» нагороджено ТОВ «Берестівець», директор – Василь Чекаленко.

У номінації «Кращий керівник – Громадський діяч 2017» нагороджено директора ТОВ «Прометей», депутата районної ради Володимира Мальченка.

У номінації «Кращий керівник – Добротворець, Меценат 2017» нагороджено директора приватно-орендного сільськогосподарського підприємства «Уманський тепличний комбінат» Миколу Гордія.

За високий професіоналізм у підготовці фахівців для аграрної сфери Дипломом нагороджено Уманський національний університет садівництва, ректор – Олена Непочатенко.

Святковий концерт за участю самодіяльних колективів Уманщини став завершальним акордом свята хліборобів, де танець і пісня додавали урочистого настрою кожному учаснику свята.

Усі присутні у залі охоче частувавлись запашним короваєм – символом достатку і багатства. Цей хліб святий на вишитих рушниках підносили до учасників свята дівчата в українських костюмах.

Святкове дійство стало приємним подарунком для хлібодарів Уманського краю.

Справді, істинними є слова «Буде село – буде й Україна». Тож  хай і надалі щедрими врожаями колосяться ниви Уманського краю задля розквіту рідної України та зміцнення добробуту всього українського народу!