UXg8QXDKddo

19 квітня 2017 року в актовій залі Уманського державного педагогічного університету зібралося чимало шанувальників фізичної культури і спорту з нагоди презентації книги «Історія футболу Уманщини» (книга І Від  «Маккабі» до «УТК-Ятрань»). ЇЇ автор – Ігор Соболенко, невтомний дослідник розвитку спорту на Уманщині, вчитель за освітою, народознавець за покликанням, спортсмен, людини виняткової порядності, патріот рідного краю.

Ознайомитись з цією книгою прийшли представники влади, спортивна громадськість і краєзнавці, вболівальники за розвиток фізкультурно-спортивного руху, спонсори заходу, студенти та ті, хто сьогодні безпосередньо пов’язаний зі спортом. Серед почесних гостей заходу була й голова районної ради Оксана Супрунець.

У своєму вітальному слові Оксана Анатоліївна наголосила, що ця книга вдало поєднує не лише історію розвитку спорту на Уманщині, але висвітлює життя регіону майже впродовж 70 років. За її словами, автор у своїй книзі зумів передати нинішньому і майбутнім поколінням інформацію про те, як жила, чим захоплювалась, як долала труднощі, досягаючи поставленої мети, молодь кількох поколінь. В ній зібрані дані про кращих організаторів фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи на Уманщині. Іншими словами – це цікава розповідь про врожайну на здобутки та мрії ниву, яку й надалі засіватимуть вагомими перемогами наші славні фізкультурники і спортсмени. Посадовець висловила вдячність Ігорю Соболенку за таку копітку працю й побажала йому та всій спортивній спільноті подальших успіхів та перемог.

Сам автор книги зізнався, що впродовж 11 років збирав інформацію про історію розвитку спорту в нашому краї. Цю книгу він, насамперед, адресує молоді, щоб пишалася не лише славною і багатою історією Уманщини, а й спортивними досягненнями. У книзі використані фотографії з архіву газети «Уманська зоря», особистих архівів багатьох ветеранів спорту та з обласного архіву.

Окрім того, Ігор Соболенко висловив сподівання, що його книга стане у пригоді вчителям, школярам, працівникам бібліотек, шанувальникам спорту, усім жителям району і допоможе їм змінити ставлення до фізичної культури і спорту.

Інформаційний матеріал про книгу супроводжувався електронною презентацією світлин людей, футбольних команд, які відображені в книзі, та музичними номерами.

Книга побачила світ завдяки фінансовій підтримці директора ПОСП «Уманський тепличний комбінат», депутата районної ради Миколи Гордія.