10 квітня 2017 року за ініціативи й безпосередньої участі голови Уманської районної ради Оксани Супрунець та за сприяння сільського голови Людмили Литвинюк і керівника ПП «Рогова» Дмитра Однокінного в селі Рогова проведено акцію «Посади дерево – зелений паросток майбутнього».

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Теплого квітневого дня у центрі цього мальовничого села, що розташоване на обох берегах Ятрані, було закладено парк. Благородна справа об’єднала всіх небайдужих жителів населеного пункту – депутатів сільської ради, працівників місцевих установ і ПП «Рогова» та безробітних, які перебувають на обліку в районному центрі зайнятості. До них долучилися й працівники виконавчого апарату районної ради.

Спілкуючись з місцевими жителями, Оксана Супрунець зазначила, що ця екологічна акція повинна стати добрим початком відродження села, в якому на сьогодні проживає близько 400 осіб.

– Як вкорінюються дерева, так мають укорінюватись молоді сім’ї у вашому селі, тут повинна залишатись молодь, народжуватись діти, – наголосила Оксана Анатоліївна. За її словами, мешканцям села варто зробити акцент на розвиток конкурентоспроможного зеленого туризму. Адже тут є неповторні мальовничі природні ландшафти, які завжди приваблюють людей. І маючи облаштований будинок, селяни можуть повністю або частково здавати його міським жителям, які прагнуть відчути українську сільську екзотику. Такий вид відпочинку буде вигідний селянам, оскільки даватиме їм можливість додаткового заробітку.

При цьому сільський голова Людмила Литвинюк висловила сподівання, що в майбутньому висаджений парк прикрашатиме центр села і стане улюбленим місцем відпочинку. Також вона відзначила, що в найближчих планах сільської ради – спорудження погруддя Тараса Шевченка у новоствореному парку. Тож облаштування центральної частини села тільки починається. Тому потрібно прикласти ще чимало зусиль, аби зробити місце відпочинку у селі Рогова затишним та красивим.

Дружньою немалою толокою з близько 30 людей цього дня було висаджено понад 200 саджанців дерев та кущів. Посадковий матеріал надали ДП «Уманське лісове господарство» та дендрологічний парк «Софіївка».

На завершення акції голова Уманської районної ради закликала жителів села й надалі продовжувати роботу з озеленення території.