h_ua_den_radio

Всесвітній День Радіо — молоде свято, вперше його відзначили тільки в 2012 році. А рішення про його проведення ЮНЕСКО прийняла в 2011.
Дату святкування обрано не випадково — саме 13 лютого 1946 вперше вийшло в ефір «Радіо ООН» , станція розташовувалася в штаб-квартирі Організації об’єднаних націй. Як кажуть засновники свята, він повинен послужити зміцненню співпраці між усіма, хто має відношення до радіо, — будь то великі мовні компанії або одинаки-аматори. ЮНЕСКО закликає всі країни брати активну участь у Всесвітньому дні радіо. На честь цього свята вже зараз у багатьох державах, що входять до ЮНЕСКО, організовуються різноманітні заходи за участю радіомовних компаній. Також в цей день будь-якому радіоаматору не соромно відправити якомога більше вітальних радіограм своїм товаришам по захопленню в усьому світі.
Крім Всесвітнього дня радіо, заснованого ЮНЕСКО, шанувальники цього виду зв’язку відзначають також Всесвітній день радіоаматора. Він припадає на 18 квітня — цього дня в 1925 році в Парижі був створений Міжнародний радіоаматорський союз, який і став ініціатором свята. У деяких країнах відзначається також День радіо — дата більш знайома нашим співвітчизникам , ніж Світовий день радіо та Міжнародний день радіоаматора. День радіо в нашій країні святкують 7 травня. Саме в цей день в 1895 році російський фізик Олександр Попов провів перший сеанс радіозв’язку.