3

Людина, яка не знає минулого, як перекотиполе, куди вітер подме, туди воно й котиться. Але ж людина не перекотиполе,і, як сказав у своєму романі П. Загребельний: «На порожньому місці роду не заснуєш». Саме тому ми повинні знати історію. А  історія наша полита кров’ю і сльозами.

Історія будь-якого народу містить періоди, дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Ми повинні пам’ятати і не забувати героїчні сторінки, коли проливали кров патріоти. Вірність і мужність – ось головні риси героїв, героїв українців. Для нас же теперішніх молодих українців, перш за все важливо знати, що історія і сучасність України – це діло геройської української молоді, небесної сотні, отих юних 300 молодих студентів,  що загинули під Крутами в далекому 1918р.

Отже виховуючи школярів потрібно враховувати, що пріоритетними рисами ціннісного ставлення особистості до суспільства і держави для них має бути відповідальність і дієвість.

Метою національного-патріотичного виховання людини- патріота України є –формувати та розвивати патріотичні почуття учнів,  любов та повагу до землі, українського народу: його державних символів.  В нашій школі посідає провідне  місце виховання учнів в національно-патріотичному дусі . Школа несе моральну відповідальність за розвиток громадянсько-культурного виховання учнів за майбутнє своєї держави. Для досягнення мети патріотичного і громадянського виховання , суттєву роль відіграють позакласні виховні заходи. Вони сприяють поглибленню знань учнів з історії та культури українського народу, його традицій, формування патріотичних поглядів.

В нашій школі проводяться багато різноманітних масових заходів приурочених саме  національно патріотичному вихованню. До дня пам’яті голодомору був проведений захід « Ніхто не хотів помирати» метою якого було вшановувати пам’ять безвинно замучених голодом та політичних репресій людей, виховувати в учнів особисті риси громадян України, патріотичне почуття відданості своїй Батьківщині. До дня Соборності проведено захід « В єдності сила народу», метою якого було виховувати національну свідомість учнів, людську гідність, глибоку повагу та любов до Батьківщини, формувати риси громадян української держави, поглиблювати знання про історичний факт злуки українського народу. До дня голокосту та до дня пам’яті героїв Крут, метою яких було виховання в дітей інтерес і повагу до історичного минулого своєї країни, до борців за незалежність України. Поглиблення знань про історичний факт голокосту, пробуджувати інтерес до поглибленого вивчення історії та культурних надбань українського народу.

Учні школи залюбки приймають участь у всіх заходах. Найактивнішими учасниками яких є: Шевчук Анастасія 9 кл., Кифорук Юлія, Ілюк Олександр, Альянніков Михайло, Марієнко Катерина, Бабій Тетяна, Тарасюк Тетяна 8кл., Шевчук Дарина, Сінчук Яна, Музика Іванна 7кл., Кривенька Юлія, Зозуля Настя 6кл., Шевчук Дарія, Данилюк Настя, Пента Каріна 5кл.

Українська нація існуватиме доти, доки хоча б один українець буде готовий покласти своє життя в її оборону за Єдину Україну! За її мир і спокій полягли мільйони. Нехай панує мир! І ми про це подбаємо.

 

                                                                                         Директор Танського НВК

                                                                                          Зозуля О.А.