Розвиток сільського туризму є потенційно важливим чинником пожвавлення культурного життя та покращення економічного становища в сільській місцевості Уманщини.

Історико-культурний та природно-рекреаційний потенціал району обумовлює пріоритетні напрями розвитку туризму, що є важливим чинником підвищення рівня життя, створення додаткових робочих місць, наповнення бюджетів всіх рівнів.

Відділами економічного розвитку і торгівлі та культури райдержадміністрації проводиться  робота щодо формування наявного туристичного ресурсу району та найбільш визначних пам’яток духовності та архітектури, особливо культових споруд.

На базі загальноосвітніх навчальних закладів проводяться туристсько-краєзнавчі та туристсько-спортивні масові заходи, що сприяють пропаганді та популяризації  туризму  та здорового способу життя.

На сьогодні в  районі гуртки з туризму працюють у трьох загальноосвітніх навчальних закладах: Оксанинська, Полянецька ЗОШ І-ІІІ ступенів та Дубівський НВК,  туристсько-краєзнавча робота є невід’ємною частиною виховної роботи у загальноосвітніх навчальних закладах.

Метою роботи туристичних  гуртків є ознайомлення учнів із туризмом, як видом спорту і способом активного відпочинку, із видами і особливостями пішохідного туризму. Надання початкових знань з питань організації і проведення одноденних і багатоденних туристичних походів, топографічної підготовки юного туриста. Формування практичних вмінь і навичок роботи з туристичним спорядженням під час подолання природних перешкод. Всебічний розвиток особистості і формування навичок здорового способу життя.

У Оксанинській ЗОШ І-ІІІ ступенів  працює   туристсько-краєзнавчий  гурток, що є опорною школою з питань організації туристсько-краєзнавчої роботи. Щорічно організовуються велосипедні  (Оксанинська, Бабанська , Іванівська, Сушківська ЗОШ І-ІІІ ступенів) і пішохідні  походи по рідному краю.  Традиційними стали туристичні змагання до Всесвітнього дня туризму.

Оксанинська ЗОШ І-ІІІ ступенів є базовою школою з підготовки команд району  для участі у змаганнях  з пішохідного туризму. У навчальному закладі функціонує кабінет зі спортивного туризму наявне все необхідне спорядження для організації та проведення змагань, неодноразово на базі школи проводились районний етап Всеукраїнської гри-випробування ”Котигорошко”, що включала ряд туристичних випробувань. Команда Оксанинської ЗОШ І-ІІІ ступенів є активним учасником та переможцем обласних змагань з пішохідного туризму та туризму у закритих приміщеннях.

За результатами рейтингу з туристсько-краєзнавчої та національно-патріотичної роботи за 2015 рік Уманський район посів ІІ місце в області за напрямом спортивний туризм і орієнтування.

У Центрі дитячої та юнацької творчості   працює 2 туристичні гуртки ”Юні туристи” та ”Туристично-спортивний”, які відвідують 38 гуртківців  віком від 9 до 18 років. Вихованці гуртків є дипломантами Всеукраїнського конкурсу науково-практичних робіт туристсько-краєзнавчої експедиції учнівської молоді ”Краса і біль України”, туристсько—краєзнавчої експедиції учнівської та студентської молоді ”Пізнай свою країну”; обласного етапу Всеукраїнської експедиції ”Моя Батьківщина – Україна”, переможцями обласного конкурсу ”Кращий паспорт походу” за напрямками   ”Пішохідні походи вихідного дня”, переможцями районного етапу гри-випробування ”Котигорошко”.

Районним центром зайнятості проведено  семінар  з організації ведення сільського зеленого туризму, в якому прийняло 11 осіб.

На території  району працює 4 музеї: музей – садиба К.М. Дерев’янка в                   с. Косенівка, Ладижинський краєзнавчий народний музей, музей І.Д. Черняховського в с. Оксанина, музей народного побуту та етнографії в селищі Бабанка.

За сприянням відділу культури райдержадміністрації, керівника ТОВ ”Аграрій СВПП”, сільського голови та голови ветеранської організації в вересні поточного року відкрито музей історії села Краснопілка.

До  25-річниці Дня Незалежності України в с.Берестівець побудовано та відкрито парк відпочинку ”Вікторія”, який облаштовано біля школи на березі сільського ставу за кошти ТОВ ”Берестівець”.

В селі Полянецьке функціонує садиба сільського зеленого туризму ”Лялькова  хата” де можна не лише побачити найрізноманітніші види ляльок – мотанок,  а й спробувати створити під керівництвом майстрів  свій унікальний оберіг.

Одними з найцікавіших туристичних об’єктів Уманщини  є водяні млини, що розташовані у селі Піківець та Коржова. На сьогодні Коржівський водяний млин – не тільки унікальна пам’ятка українського млинарства, а й цікавий туристичний об’єкт ”зеленого туризму”, який з’явився  внаслідок реалізації спільного українсько-польського проекту ”Розвиток сільського мікропідприємництва в Україні”.

Облаштовано місце для молитви  та тихого відпочинку в с. Коржовий Кут в долині, де знаходяться ”Таємничі сліди на камені”, куди прямує численний потік туристів та поломників бажаючих  отримати силу та життєвий позитив від енергетики, яка там панує.

Результатом виконання даної програми є зростання кількості туристів, які відвідують наш район. Протягом поточного  року кількість туристів, що відвідали район склала 2959 осіб. Зокрема, в музеї-садибі К.М.Дерев’янка в с. Косенівка –                378 осіб, музеї І.Д. Черняховського в с. Оксанина – 512 осіб, Ладижинському краєзнавчому  музеї – 414 осіб,  Бабанському  музеї побуту та етнографії –                     434 особи, в с. Коржовий Кут на таємничих слідах на камені в долині Св. Миколая – 215 осіб, в с.Коржова на історичній пам’ятці ”Водяний млин” – 430 осіб, в с.Пугачівка  музеї ”Світлиця” – 380 осіб,  в садибі сільського зеленого туризму  ”Лялькова  хата” села Полянецьке – 102 особи, музейній кімнаті в с.Громи –  94 особи.