Дмитро Безверхній – студент третього курсу УДПУ ім. Павла Тичини, та сьогодні в творчому доробкові  юнака є видання у відомих на всю Україну збірках, а також публікації в журналі «Дніпро» та часописі «Коло».

bfdOicl9BnA

Як згадує Дмитро: «Певні задуми почали з’являтися ще тоді, коли не вмів писати, але чітке усвідомлення себе як письменника прийшло десь у 15-річному віці».  І уже сьогодні юнака можна сміливо назвати майстром детективного жанру.

Перший крок на всеукраїнській арені літератури юний письменник зробив у 2013 році. Тоді з’явилася публікація Діми в журналі «Дніпро». І через рік побачила світ збірка оповідань «Теплі історії про дива, коханих і рідних», де було опубліковано роботу нашого автора. Книгу презентували на всеукраїнському форумі видавців у Львові і вона мала шалений успіх. Перший тираж накладом 10 тисяч примірників розійшовся миттєво, ця збірка так припала до душі читачеві, що майже рік трималася на 1-й позиції у рейтингу найкупованіших книг в Україні.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

– В цей час мені вдалося познайомитися із багатьма іменитими авторами України: дуже вразило спілкування з Ірен Роздобудько, Андрієм Кокотюхою та Люко Дашвар, – згадує Дмитро Безверхній.

Цікавим етапом для юнака була участь у всеукраїнському конкурсі малої детективної прози. За умовами проекту роботи приймалися  у стилі класичного світового детективу, а місцем розвитку подій була Україна.  Тоді на адресу редакції надійшло близько сотні оповідань, із них відібрано кращих 16. Таким чином у 2015 році читачам представлена збірка «Це ж елементарно, сер …», де поряд із творами метра українського детективу Андрія Кокотюхи надруковано оповідання Дмитра Безверхнього.

12003942_753286218128032_6022316943721077962_n

Як зазначає автор:

– Дія в оповіданні відбувається в історичній Умані 1895 року. Тож при написанні детективу важливу роль відіграло навчання на історичному факультеті, знання історії допомогло відтворити колорит тієї епохи, адже я описував реальні вулиці та реальні будівлі, що є культурним надбанням славетної Умані.

Звичайно, навчання мало вагомий вплив на творчість Дмитра. У 2014 році на історичному факультеті УДПУ ім. Павла Тичини розпочинає свою роботу літературна студія «Поетична Кліо». Таким чином побачили світ 2 збірки студентських робіт. На сторінках яких юнак постає у новому амплуа – поета.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Сьогодні на рахунку Дмитра Безверхнього участь у різноманітних літературних конкурсах, як на рівні області, так і всієї країни, численні роботи в Інтернет-порталах, членство в літературних об’єднаннях. Та юнак не планує зупинятися на досягнутому. В перспективі продовження співпраці з Київським видавництвом «Брайт Букс» та цілеспрямована діяльність над власною книгою.

Як згадує Дмитро:

– Особисто для мене точкою відліку від аматорства до професіоналізму став юнацько-дискусійний клуб “САПФІР”. Саме його керівник, відома поетеса Ольга Тодчук допомогла розвинути мої здібності. Адже до цього не було чіткого розуміння, що я маю в собі та в яке русло спрямовувати свій потенціал.