Сьогодення ставить перед регіоном нові завдання – впровадження на Уманщині європейських зразків господарювання. Одним із яскравих прикладів господарників нового типу є Олександр Мордач. Новаторство Олександра Андрійовича полягає в тому, що саме за його ініціативи в квітні минулого року на базі ТОВ «Агроплант» було відкрито нову форму господарювання для району – кролеферму. 

Фото0744

– Ідея побудувати на Уманщині кролеферму виникла спонтанно, – розповідає Олександр Андрійович, – чотири роки тому мені довелося побувати на всеукраїнській агроконференції. З того часу з’явилося  бажання створити щось подібне у нас. Тим більше, що в Юрківці була сприятлива база для роботи: пустувало приміщення корівника.

Не відкладати на завтра те, що можна зробити сьогодні – таким гаслом керується більшість успішних людей, серед них і Олександр Мордач. Розпочинаючи роботу над створенням майбутнього підприємства, Олександр Андрійович відвідує селекційні центри  Франції та Угорщини. Вивчивши досвід кращих європейських та вітчизняних селекцій, було взято курс на створення підприємства подібного зразка на Уманщині.

Як запевняє керівник господарства:

– При будівництві підприємства типового проекту не було, напрацювання виникли в ході роботи. І як результат маємо кролеферму, де вирощують до 50-ти тисяч поголів’я в рік.

Фото0740 (1)

Для розведення кролів керівництво обрало гібрид французької селекції hill, що вважається одним із найкращих у світі. На підприємстві ретельно підходять до годівлі тварин. Для кормів застосовуються лише екологічно чисті продукти, що в поєднанні з європейськими технологіями гарантують високу якість, так званий,  екопродукт.

– Уже сьогодні в Умані функціонує три магазини, де під маркою «Наш кріль» споживачам пропонується їжа довголіття, адже саме так називають дієтичне м’ясо кролика, що збагачене корисними білками, – розповідає Олександр Мордач.

nash_kril

За вагомі здобутки в галузі сільського господарства, особистий внесок в економічний розвиток регіону в 2015 році Олександра Мордача було відзначено Почесною грамотою Черкаської обласної ради.

Сьогодні ТОВ «Агроплант» є прикладом успішного сільськогосподарського підприємства, справним платником податків, де на постійній основі працює 80 осіб. Щорічно до сезонних робіт залучається додатково ще 250-300 робітників і це здебільшого сільське населення. В перспективі планується розширення існуючого підприємства та відкриття додаткових цехів.

Подібні приклади роботи – це чималий вклад в економічний та соціальний розвиток Уманщини, а саме: наповнення бюджету, створення нових робочих місць, забезпечення споживачів якісним продуктом. Олександр Мордач переконаний, що на Уманщині є всі сприятливі умови для створення та розвитку новітніх підприємств європейського зразка.