Активніше співпрацювати зі Службою автомобільних доріг Черкащини закликав райони заступник очільника області Сергій Овчаренко. На те, щоб визначитися з проблемними ділянками доріг загального користування місцевого значення, які потребують ремонту, та реальними обсягами фінансування на його проведення райдержадміністрації мають не більше тижня.

18-e1469191372556

Ямкового ремонту в області потребує щонайменше 30 тисяч метрів квадратних автошляхів державного значення та 701,2 тисячі метрів квадратних доріг місцевого значення. Вже виконано робіт на 70,9 млн грн. Залишку коштів на виконання в подальшому цих робіт не вистачає, наголосив у ході селекторної наради в ОДА начальник Служби автомобільних доріг в області Юрій Настенко. Тож необхідно, аби й райони активніше фінансово долучалися до ремонту автошляхів.
– Спільно з фахівцями облдержадміністрації ми розробили законний алгоритм співфінансування ремонту доріг загального користування місцевого значення із місцевих бюджетів, – нагадав Юрій Настенко. – На місцях, у свою чергу, мали розробити власну програму для залучення та акумулювання коштів. Більшість районів це й зробили. Щоправда, маємо й низку критичних зауважень.

Відтак, аби з максимальною користю використати оптимальні погодні умови та виконати необхідні ремонті роботи з ліквідації ямковості, райони мають у найкоротші терміни визначитися з переліком проблемних доріг на місцях та обсягом реального фінансування, який можуть виділити на проведення ремонту доріг загального користування місцевого значення.
– Уже сьогодні райони отримають критичні питання, які виникли у Служби автомобільних доріг області із залучення коштів на проведення ямкового ремонту місцевих автошляхів, – наголосив Сергій Овчаренко. – Тож прошу всіх керівників райдержадміністрацій надати відповіді на всі запитання до наступного тижня. Аби ми могли їх вирішити вже найближчим часом. У свою чергу й САД готова до співпраці з районами. Спільними зусиллями маємо завершити ремонт усіх проблемних ділянок на дорогах місцевого значення.

Також, задля збереження автомобільних доріг загального користування місцевого значення, у районах також мають визначитися з місцями та сприяти облаштуванню майданчиків для здійснення габаритно-вагового контролю. Все для того, аби привчати водіїв дотримуватися правил. Нагадаємо, нині на Черкащині діє єдиний ваговий комплекс, який проводить зважування на двох майданчиках. Вони розташовані на дорозі загального користування державного значення Н-08 Бориспіль – Дніпропетровськ – Запоріжжя та М-05 Київ-Одеса. На сьогодні згідно графіку роботи вагового комплексу зважування проводяться на автодорозі Н-08.